Naša škola v prírode

Naše deti aj v tomto školskom roku prežili krásne dni od 15. do 19 mája, kedy sa v Kysaku uskutočnila školy v prírode. Prechádzky lesom, športové hry, zábavné súťaže, opekanie, spievanie, maľovanie a diskotéka deti zaujali a absolvovali ich s veľkou radosťou. Nezabudnuteľným zážitkom bola jazda na koni, cesta vlakom a návšteva krásnej Zoo v Spišskej Novej Vsi. Kysak, Kysak, naša škola… sa ozývalo v tieto krásne slnečné dni v Kysaku a okolí. A naozaj, deti si Kysak zamilovali a domov odnášali krásne zážitky a spomienky.

Dzurňáková

Pokračovať v čítaní

Hovorme o jedle

V stredu – 12.10.2016 siedmaci začali vyučovanie v „RAŇAJKÁRNI“- školskej kuchynke, kde sme krátkou prezentáciou a úlohami vstúpili do témy „Mlieko a mliečne výrobky od slovenských kravičiek“. Deti si za pomoci učiteliek pripravili chutné raňajky – mlieko, kakao a tvarohovú bábovku. Všetkým naozaj chutilo. Naše telo a metabolizmus sme naštartovali na ďalšie aktivity dňa.

Na konci týždňa – 14.10.2016 sme tematické vyučovanie zavŕšili témou „ Jedz, dodržiavaj pitný režim a hýb sa“. O zdravých potravinách, stravovacích návykoch a pitnom režime sa deti dozvedeli formou prezentácie. Siedmaci uvarili bylinkový a ovocný čaj, ktorý osladili medom a ponúkli ostatným spolužiakom a učiteľom v „ČAJOVNI“ – školskej jedálni. Bylinky, ktoré si sami vypestovali – medovku a mätu, nazbierali v babičkinej záhradke. Na poslednej vyučovacej hodine si deti rozhýbali kosti – kolobežkovali, korčuľovali a hrali futbal.

Týmto projektom sme sa deťom snažili vysvetliť, že aj minimálne vzdelanie v oblasti potravín a výživy môže mať obrovský účinok na kvalitu ľudského života.

Koniarová

Pokračovať v čítaní

Škola v prírode – Kysak

Desiati žiaci z našej školy – tretiaci a štvrtáci, sa v dňoch od 23.5. do 27.5.2016 v sprievode 3 pedagógov sme sa zúčastnili školy v prírode v Kysaku, kde o nás bolo super postarané. Mali sme pekné ubytovanie, výbornú stravu a hlavne zaujímavé aktivity. Chodili sme na pravidelné prechádzky lesom a objavovali zaujímavé kvety, stromy, hmyz, či zvieratká. Všetko sme samozrejme fotili, aby nám to ostatné deti uverili. Viezli sme sa vlakom a navštívili zaujímavú ZOO v Spišskej Novej Vsi. Nenechali sme si ujsť ani návštevu areálu s ozajstnými koňmi, na ktorých sme sa aj povozili. Okrem toho sme sa hrali, športovali, súťažili, opekali klobásky, spievali, kreslili a tancovali. Domov sme sa vrátili šťastní s novými zážitkami. Zotavovací pobyt v škole v prírode splnil svoj účel na 100%.

Dzurňáková

Pokračovať v čítaní

Hry na snehu s p. uč. Forgáčovou

Po prázdninách sa na nás zima konečne usmiala, a dopriala nám trochu snehu. Aj malá perinka, ktorá pokryla školský areál nám stačila na to, aby sme vyskúšali rôzne zimné športy. Sánkovanie, lyžovanie, bobovanie a hokej boli činnosti, ktorým sme sa 19. januára 2016 venovali s veľkým zápalom a radosťou. Najdôležitejšie boli naše usmiate tváre a šťastím žiariace oči. Pokračovať v čítaní

Záložka do knihy spája školy

“Ten, kto nemiluje knihu, nemiluje múdrosť, ten, kto nemiluje múdrosť, stáva sa hlupákom.”
J. A. Komenský

Aj v tomto školskom roku 2014/2015 sa žiaci našej školy zapojili do Česko-slovenského projektu “Záložka do knihy spája školy” s témou Moja obľúbená kniha, ktorú organizuje už piaty rok Slovenská pedagogická knižnica v Bratislave a Národné pedagogické múzeum a Knižnica J. A. Komenského v Prahe. Pokračovať v čítaní