FUTSAL Košice

Rok 2016 sa nesie v znamení hesla „Košice – Európske hlavné mesto športu“. OZ Zober loptu, nie drogy, ŠK Šport pre všetkých a CVČ na Orgovánovej ul. v Košiciach zorganizovali v rámci projektu „Zober loptu, nie drogy“ aj v tomto školskom roku školskú športovú ligu ZŠ vo futsale. Do súťaže sa prihlásilo 24 chlapčenských družstiev. Našu školu reprezentovalo družstvo v zložení: Patrik Balog z 9. roč., Rinaldo Balog, Juraj Mižigár a Jaroslav Horváth z 8.A, Roland Horváth a Dávid Pohlodko z 8.B, Leonard Slepčík zo 7. roč., Dávid Horváth zo 6.A a zostavu doplnili štvrtáci Dominik Horváth a Jarko Mižigár.
V základnej časti – v 1. kole odohrali 3 zápasy, strelili 1 gól, nezískali body a obsadili 4. miesto v skupine. V 2. kole odohrali 3 zápasy, strelili 3 góly, získali 3 body a obsadili 3. miesto v skupine.
Vo finálovej časti – bojovali v skupine o 17. – 20. miesto. Chlapcom sa darilo najviac, v 3 zápasoch strelili 9 gólov, získali 7 bodov a v skupine zvíťazili.
V silnej konkurencii napokon obsadili veľmi slušné 17. miesto. Chalanom blahoželáme a prajeme veľa športových úspechov v ďalších súťažiach.

Koniarová