„Koláže rozprávajú“

Dňa 29. januára 2018 sa vybraní žiaci našej školy zúčastnili na vernisáži k výtvarnej súťaži „Koláže rozprávajú“ v Centre voľného času na Popradskej ulici v Košiciach. Do súťaže na tému „Zelená“ sa zapojili svojimi prácami žiaci: Fernando Horváth (2.A), Laďka Dašková (3.A), Veronika Ruščinová (4.A), Viktória Balogová (8.A), Denisa Horváthová a Daniela Horváthová (9.B).

Ocenenie za prácu „Oj, leto, leto zelené“ v III. kategórii získala Danielka Horváthová. Vo výstavných priestoroch môžu návštevníci vidieť okrem víťazných prác aj ďalšie výkresy žiakov našej školy, ktoré zaujali nielen prevedením, ale aj dôvtipom.

Valentová-Petkovová

Pokračovať v čítaní

Lyžiarsky výchovno-výcvikový kurz

Počas piatich januárových dní, od 21. do 25. 1. 2018, mali možnosť pätnásti žiaci z II. stupňa zúčastniť sa lyžiarskeho výchovno-výcvikového kurzu. Naša škola kurz organizovala druhýkrát, opäť v prekrásnom prostredí Ľubovnianskych kúpeľov v Novej Ľubovni. Pod vedením inštruktorov z radov pedagógov sa dievčatá a chlapci naučili základom bežeckého a tí odvážnejší aj zjazdového lyžovania. V čase, keď neboli na lyžiach, nechýbali vychádzky do okolia, zábavno-súťažné hry či diskotéka. V posledný večer pri vyhodnotení celého LVVK boli odmenení účastníci malou medailou za snaživosť, športové výkony a za vzorné správanie. Pobyt na LVVK určite prispel k zvýšeniu fyzickej kondície a k upevneniu kamarátstiev medzi spolužiakmi. Zároveň bol výbornou tréningovou príležitosťou pred blížiacimi sa Majstrovstvami Slovenska v bežeckom a zjazdovom lyžovaní.