10. výročie športovo-výtvarnej súťaže „O pohár Martina Záhradníka“

Dňa 6. 6. 2017 sa žiaci B – variantu zúčastnili na 10. ročníku športovo-výtvarného podujatia „O pohár Martina Záhradníka“. Podujatie, ktoré je každý rok v výborne pripravené, tentoraz narušila búrka. Z plánovaných disciplín sme stihli futbal v daždi, aerobic a kreslenie. Deti boli sklamané, že nemohli súťažiť naplno, ale iba v improvizovaných podmienkach, kde nebol dostatočný priestor pre ich realizáciu. Víťazný pohár, futbalová lopta a vedomie, že veď o rok prídeme zas, zmiernili sklamanie detí.

Valentová-Petkovová

Medzinárodný deň detí

Ako tradične aj tento rok sme na našej škole oslávili Deň detí.
Deň bol plný veselia a radosti. Najskôr sa deti zabávali na kultúrnom programe, ktorý moderovala pani učiteľka Tomičová preoblečená za Pokémona. Tretiaci spolu s Danielom Balogom, Sašou Oračkovou a Dominikom Horváthom predviedli divadielko Lenivý Buco. Veľkým potleskom žiaci poďakovali aj režisérke divadelného predstavenia pani učiteľke Leškovej. Program pokračoval recitáciou Daniela Baloga, Saši Oračkovej a Dominika Horvátha, ktorí sú víťazmi recitačných súťaží. Víťazi speváckych súťaží Simona Horváthová, Margitka Slepčíková a Dominik Horváth za nimi nezostali a tiež prispeli krásnymi pesničkami. Všetci zožali nadšený potlesk.
Neskôr žiaci hrali veselé zábavné hry, ktoré si pripravili učitelia. Za dobrý výsledok v hre dostávali žetóny, ktoré mohli minúť v obchode. Nakupovali rôzne sladkosti: cukríky, žuvačky, keksíky, lízanky, džúsy.
Na záver si deti zatancovali na diskotéke pri veselej muzike. Hudbu púšťala veľká kravička za ktorú sa prezliekol Miško Jano.
Zábavy bolo dosť a dosť.

Fujdalová
Pokračovať v čítaní

Naša škola v prírode

Naše deti aj v tomto školskom roku prežili krásne dni od 15. do 19 mája, kedy sa v Kysaku uskutočnila školy v prírode. Prechádzky lesom, športové hry, zábavné súťaže, opekanie, spievanie, maľovanie a diskotéka deti zaujali a absolvovali ich s veľkou radosťou. Nezabudnuteľným zážitkom bola jazda na koni, cesta vlakom a návšteva krásnej Zoo v Spišskej Novej Vsi. Kysak, Kysak, naša škola… sa ozývalo v tieto krásne slnečné dni v Kysaku a okolí. A naozaj, deti si Kysak zamilovali a domov odnášali krásne zážitky a spomienky.

Dzurňáková

Pokračovať v čítaní

Morena

Všetci sme sa veľmi tešili na Veľkú noc. V utorok 11. apríla pršalo. Keď na chvíľu vykuklo slniečko, vyšli sme pred školu s morenami. Každá trieda si tu svoju zaniesla k Hornádu, do ktorého ich postupne pohádzali. Jedna okamžite odplávala až do mora, ostatným to trvalo trochu dlhšie. Zlú zimu sa nám tak podarilo utopiť. Dôkazom toho bol nasledujúci slnečný deň. Po rozlúčke so zimou sme sa na školskom dvore zahrali veselé veľkonočné hry. Šibali sme dievčatá, nosili v pohári vodu, kŕmili kuriatka a zajace. Na záver deti hľadali v tráve veľkonočné vajíčka Zvíťazila xxx, ktorá ich našla dvadsaťjeden. A teraz už hurá na prázdiny.

Fujdalová

Pokračovať v čítaní

Súťažno-zábavný kvíz v ŠKD – Kto vie – odpovie!

Dnes popoludní sme si v školskom klube zábavným spôsobom overili všeobecné vedomosti z vecného učenia. Deti správnu odpoveď vyberali z troch možností. Počas kvízu si utvrdili získané vedomosti ale aj mnohému sa naučili. Víťazné družstvo bolo odmenené sladkosťami.

Dzurňáková

Pokračovať v čítaní

Karneval v ŠKD

Na stredu 15. 2. sme sa všetci v našej škole tešili. Zvieratká, šašovia, princezné, čarodejníci a rôzne rozprávkové postavy sa stretli v našej jedálni na karnevale. Vtipné súťaže, tombola a sladké odmeny potešili deti aj dospelých. Do tanca nám hrala rómska kapela Gypsy Strings a všetci sme sa výborne zabávali.

Dzurňáková

Pokračovať v čítaní

Čaro Vianoc

15. decembra sa v škole uskutočnila vianočná besiedka. S programom vystúpili žiaci 1. a 2. stupňa. Zaspievali koledy, vianočné piesne. Zarecitovali básničky a vinše. Prváci zatancovali tanček. Vystupujúcim zatlieskali prítomní rodičia. V prestávkach medzi programom sa deti hrali zábavno-súťažné hry. Po vystúpení mali hostia možnosť navštíviť „KOŠTOVŇU“ na Rovníkovej a ochutnať sladké dobroty a rôzne pomazánky, ktoré im s vyučujúcimi pripravili deti. Prezrieť si tiež mohli burzu so šatstvom, odkiaľ si odniesli domov všeličo užitočné.
Podujatie prispelo k navodeniu vianočnej atmosféry v našej škole.

Fujdalová

Pokračovať v čítaní

Šarkaniáda

Na tento deň sme sa v ŠKD pripravovali už nejaký čas. Vystrihovanie a lepenie papiera na špajdle nám šlo ako do ruky. Krásne šarkany celý víkend čakali na vhodné počasie, ktoré bohužiaľ neprišlo, no nás to aj tak neodradilo a namiesto púšťania šarkanov sme si s nimi zasúťažili. Chvostíky šarkanov zaviali vo vetre pri našich pretekoch a naháňačkách. Najlepšou šarkanistkou sa stala Nikolka z II. oddelenia.

Jano

Pokračovať v čítaní